2015-10-31
Tematem spotkania jakie odbył się w miniony czwartek w Centrum Kultury było: Rozpoznawanie zachowań narkotykowych i dopalaczowych – temat istotny i aktualny zgromadził 180 osób, w tym nauczycieli, pedagogów, psychologów, przedstawicieli instytucji oświaty i kultury, rodziców, którzy podczas warsztatów poszerzyli swoje kompetencje w zakresie zasad postępowania z osobą znajdującą się pod wpływem narkotyków i dopalaczy.

Warsztat przygotowany przez Centrum Profilaktyki Społecznej i poprowadzony przez prof.ndzw.dr hab. Mariusza Jędrzejko na zaproszenie Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej okazał się niezwykle istotnym i potrzebnym wydarzeniem. Obok zdobytej przez uczestników wiedzy, przekazanej w profesjonalny i merytoryczny sposób, zgromadzeni mieli okazję przedyskutować sytuację gminy Głuchołazy w kwestii narkotyków i dopalaczy. Jak zaznaczył Profesor Jędrzejko: narkotyki i narkomania to zjawiska globalne, działać trzeba lokalnie, a przede wszystkim rozpocząć od środowiska rodzinnego, bo to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność edukacji swoich dzieci i odpowiedniej reakcji na zachowania ryzykowne wśród dzieci i młodzieży”. Dzięki wiedzy i komunikatywności profesora Jędrzejko warsztat w ocenie zgromadzonych były niezwykłą formą poszerzania swoich kompetencji zawodowych. Ze strony organizatora Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Gminnej Świetlicy Socjoterapeutycznej przy PKPS w Głuchołazach zgromadzonym uczestnikom i profesorowi Jędrzejko składamy serdeczne podziękowania.

Czytaj dalej Żródło: http://glucholazyonline.com.pl