Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
2018-02-05 Z analiz portalu dla zdradzających Victoria Milan dowiemy się, że jeśli chodzi o libido największe mają panie ze Skandynawii oraz Włoszki. Polki też są namiętne. Do ochoty na seks powyżej przeciętnej (na granicy nimfomanii) przyznaje się 24 proc. rodaczek.

Twórcy Victoria Milan postanowili przebadać swoje użytkowniczki pod kątem zdrad. Okazało się, że najszybciej zdradzają Irlandki i Brytyjki, mąż wystarcza im średnio na cztery lata. Za to Finki i Hiszpanki mają nawet po pięciu partnerów jednocześnie. Jeśli chodzi o Europę Centralną według serwisu palma pierwszeństwa należy się Słowenkom, wychodzą za mąż tuż przed trzydziestką, pierwszą zdradę zaliczają po ponad 6 latach.

Trzech jednocześnie

A Polki? Wychodzą za mąż średnio w wieku 27 lat, pierwsza zdrada po ponad ośmiu latach, po 35 roku życia. Według portalu Victorii Milan Polki w ciągu kilkunastu miesięcy przespały się średnio z 3,01 proc. mężczyzn, którzy nie byli ich stałymi partnerami. Polscy mężczyźni zmieniali partnerki trochę rzadziej – przeciętnie 2,78 razy na rok.
REKLAMA

– Ostatnio odwiedziła mój gabinet atrakcyjna lekarka koło czterdziestki. Mężatka. Trzech kochanków jednocześnie. To za dużo – stwierdziła. Męczy się – mówi prof. Mariusz Jędrzejko, szef Centrum Profilaktyki Społecznej, pedagog i terapeuta. O lekarce w erotycznej matni więcej powiedzieć nie może, bo to dopiero początek terapii. Nie chciałby snuć domysłów.

– Z tymi zdradami generalnie jest w Polsce tragedia – uważa profesor Jędrzejko. Z jego własnych najnowszych badań wynika, że w ciągu trzech ostatnich lat liczba zdradzających się Polaków wzrosła niesłychanie. Liczba niewiernych mężów z z 39 do 46 procent, a żon z 29 do 32. Upraszczając: prawie połowa Polaków to partnerzy niewierni, prawie co trzecia żona przyprawia mężowi rogi. Częściej, o tym naukowcy wiedzą już od dawna, zdradzają osoby z wyższym wykształceniem, lepszymi zarobkami, aktywne zawodowo, jak prawnicy, lekarze, menedżerowie z korporacji. Zdrada jest jednym z głównych powodów rozpadu związku, ale, co ciekawe, rośnie także liczba małżeństw, w których doszło do zdrady z dwóch stron, a związki te trwają nadal.

– Stosunki małżeńskie w Polsce liberalizują się, zwłaszcza latem – zauważa prof. Zbigniew Izdebski, badacz seksualności Polaków. Zwłaszcza pod wpływem alkoholu. W tegorocznej ankiecie zadał Polakom podchwytliwe pytanie: „Czy nie powinno się uprawiać seksu poza stałym związkiem?”

Okazało się, że 12 procent mężczyzn uważa, że owszem, można uprawiać seks poza stałym związkiem. Można, można – odpowiedziała co dziesiąta Polka.

Podchwytliwych pytań w badaniu było więcej. Generalnie z ankiety wyszło profesorowi, że 10 proc. narodu, niezależnie od płci, żyje w stałym związku i jednocześnie ma na boku drugiego partnera. Nie chodzi o szybkie numerki, przypadkowe skoki w bok, tylko o równoległe relacje.

– To nie jest mała grupa – zauważa badacz.


Czytaj dalej Żródło: http://www.newsweek.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.