Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
2017-05-23
Urzędnicy, pedagodzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, funkcjonariusze, kuratorzy sądowi i wiele innych osób zainteresowanych przeciwdziałaniem używania przez dzieci i młodzież substancji psychoaktywnych wzięli udział w konferencji, na którą zaprosili Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej wraz ze stowarzyszeniem "Bezpieczny Powiat Ostrowski".

Głównym prowadzącym był profesor Mariusz Jędrzejko, specjalista z dziedziny profilaktyki uzależnień wraz ze swoimi współpracownikami z Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Agnieszką Taper i Leszkiem Roszczenko.

W czasie spotkania prelegenci opowiadali o nowych substancjach psychoaktywnych, mechanizmach działania, handlu narkotykami i dopalaczami w internecie. Profesor Jędrzejko wyjaśnił też jak rozpoznawać zachowanie pod wpływem narkotyków i jak podchodzić do odurzonej młodzieży.

Rynek substancji psychoaktywnych, jak wyjaśnili prowadzący, zmienia się bardzo szybko. Dzisiejsze narkotyki mają zupełnie inny skład niż kiedyś. Czasem trudno rozpoznać środek, a i sposoby ukrywania również są modyfikowane. Używanie narkotyków i dopalaczy, to dziś zjawisko i wielowymiarowe zagrożenie. Tym bardziej ważna jest profilaktyka na poziomie szkolnym i środowiska.

Spotkanie odbyło się w czwartek 6 kwietnia w sali gimnastycznej ostrowskiego liceum.Czytaj dalej Żródło:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.