Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
Jesli jesteście Państwo zainteresowani zakupem naszych pozycji wydawniczych prosimy o wypełnienie formularza zamówienia (poniżej) i wysłanie go na adres zbyszek@cps.edu.plFormularz zamówienia
 • Narkomania. Implikacje moralne

  Narkomania. Implikacje moralne

  Pierwsza od blisko 20 lat (po pracach ks. prof. Czesława Cekiery) praca poświęcona etyczno - moralnym implikacjom oraz konsekwencjom narkomanii w wymiarze indywidualnym i społecznym. Autor z niezwykłą wnikliwością podejmuje rzadko analizowaną kwestię wpływu narkotyków i narkomanii na moralną kondycję człowieka. Praca przygotowana z niezwykłą starannością i znajomością tematu, a jednocześnie przystępna w odbiorze.

  Cena: 45,00 zł – z kosztami wysyłkami.

 • (nie)Oczywiście o uzależnieniach

  (nie)Oczywiście o uzależnieniach

  Interdyscyplinarne studium współczesnych uzależnień - od alkoholizmu przez hazard po cyberuzależnienia - przygotowane przez ekspertów i terapeutów. Ksiązka przydatna w każdym domu oraz dla studentów pedagogiki, psychologii, pielęgniarstwa i medycyny.

  Cena: 49,00 zł - z kosztami wysyłki.

 • Zagrożone dorastanie i bezpieczeństwo młodzieży

  Zagrożone dorastanie i bezpieczeństwo młodzieży

  Dynamiczne, socjopedagogiczne ujęcie współczesnych zagrożeń i ryzyk mających wpływ na życie dzieci i młodzieży. Naukowa krytyka ponowoczesnych modeli życia społecznego prowadzących do zaburzenia rozwoju młodego pokolenia. Książka dla otwartych nauczycieli, pedagogów i rodziców.

  Cena: 49,00 zł - z kosztami wysyłki.

 • Edukacja w cyfrowym świecie - Edukacja 4.0

  Edukacja w cyfrowym świecie - Edukacja 4.0

  Jak skutecznie uczyć w dobie pandemii, które z metod edukacji zdalnej są szczególnie przydatne i skuteczne, do czego może prowadzić przeciążenie cyfrowe, jak rozwijają się cyberzaburzenia: to tylko z kilka pytań na jakie odpowiadają autorzy - praktycy, dydaktycy, znawcy tych zagadnień. Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek metodycznych oraz podpowiedzi dla nauczycieli i rodziców.

  Cena: 35,00 zł - z kosztami wysyłki.

 • Dylematy i wyzwania edukacji

  Dylematy i wyzwania edukacji

  Najbardziej aktualna (02.2021) polska publikacja dotycząca zagadnień edukacji, w tym edukacji zdalne, z uwzględnieniem problemów wywołanych pandemią. Praca adresowana przede wszystkim do nauczycieli i osób zarządzających oświatą: jak wdrażać naukę zdalną, wykorzystanie środków audiowizualnych w edukacji, rola pedagoga w procesie edukacji zdalnej, profilaktyka cyberprzemocy rówieśniczej oraz wiele innych ważnych problemów edukacyjnych.

  Cena: 35,00 zł - z kosztami wysyłki.

 • Aktualne problemy gerontologii wyzwaniem dla zdrowia publicznego

  Aktualne problemy gerontologii wyzwaniem dla zdrowia publicznego

  W dobie starzejącego się społeczeństwa problemy osób starszych nabierają coraz większego znaczenia: jak widza siebie strsi, co to znaczy dojrzałe piękno, przestępstwa wobec seniorów, komunikacja z pacjentem-seniorem, jakość życia starszych kobiet, potencjały zawodowe osób starszych, prawne aspekty dysponowania majątkiem seniora oraz wiele innych bardzo aktualnych aspektów życia osób starszych. Książka napisana przez znawców, niezwykle praktyczna i przystępna.

  Cena: 35,00 zł - z kosztami wysyłki.

 • Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19

  Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19

  Psychiatrzy i ich pacjenci wspólnie zmagają się z wyzwaniami, które pandemia postawiła przed nami w roku 2020.
  Książka „Człowiek w obliczu nieznanego. Psychiatrzy i pacjenci w dobie pandemii COVID-19” stanowi autentyczny, żywy i dogłębny zapis tych zmagań. Pacjenci stanęli w tym czasie przed wieloma wyzwaniami, które jeszcze kilka miesięcy wcześniej wydawały się całkiem nieprawdomówne. Ale także psychiatrzy musieli zmierzyć się z takimi zagadnieniami, których istnienia dotychczas nawet nie podejrzewali. I pacjenci i psychiatrzy podeszli do tych nieznanych wyzwań w sposób indywidulany, każdy w oparciu o...

  Cena: Zamówienia:  info@weakapit.pl Cena: 39 zł

 • Zagrożeni Niegościnną Rzeczywistością

  Zagrożeni Niegościnną Rzeczywistością

  Czy i jak oraz dlaczego współczesna rzeczywistość zagraża młodemu pokoleniu. Autorzy jednoznacznie – z humanistycznej perspektywy – opisują zagrożenia wynikające z konsumpcjonizmu, absurdalnych celebryckich wzorów medialnych, uzależnień i braku szacunku dla środowiska naturalnego, zakłamywania historii i tradycji oraz destrukcyjnej walki politycznej.
  Publikacja to socjo-pedagogiczne studium rzeczywistości w paradoksie „jest lepiej a jest gorzej”.

  M. Jędrzejko, T. Kozłowski, Oficyna Wydawnicza Aspra, Warszawa 2020.

  Cena: Zamówienia:  szkolenia@cps.edu.pl Cena: 39 zł

 • Cyfrowy uczeń

  Cyfrowy uczeń

  Wnikliwe pedagogiczne studium wpływu technologii cyfrowych na proces nauczania – z perspektywy nauczyciela i ucznia. Autorka diagnozuje trendy, charakteryzuje i wyjaśnia problemy i udziela licznych podpowiedzi dydaktycznych. Znacząca część pracy poświęcona jest metodycznym aspektom kształtowania kompetencji medialnych. Rewelacyjna książka da każdego nauczyciela!!!

  Małgorzata Gosek, Cyfrowy uczeń, Wydawnictwo Edukacyjne Akapit, Toruń 2020.

  Cena: Zamówienia:  szkolenia@cps.edu.pl Cena: 39 zł – koszty z wysyłką

 • Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne

  Narkotyki i nowe substancje psychoaktywne

  Dlaczego młodzi ludzie z taką beztroską sięgają po narkotyki i NSP (dopalacze), jak te substancje działają na człowieka, dlaczego są niebezpieczne, jak rozpoznawać zachowania narkotykowe i jak postępować w sytuacji spotkania z osobą pod wpływem narkotyków. Książka napisana przez profesjonalistów, językiem dla każdego. Kopalnia wiedzy. Dla nauczycieli, psychologów, rodziców studentów.

  Mariusz Jędrzejko, Tomasz Białas, Oficyna Wydawnicza von Velke, Warszawa 2019-20

  Cena: Zamówienia:  szkolenia@cps.edu.pl Cena: 39 zł – koszty z wysyłką

 • Zachowania ryzykowne nastolatków

  Zachowania ryzykowne nastolatków

  Wyjaśnienie przyczyn i obszarów zachowań ryzykownych nastolatków. Ujęcie teoretyczne oraz wnioski z pracy terapeutycznej oraz resocjalizacyjnej. Kluczowe teorie naukowe oraz wypowiedzi praktyków. Praca adresowana do pedagogów i psychologów szkolnych praz nauczycieli i rodziców.

  Cena: Przelew zaliczkowy – 35 zł Przesyłka za pobraniem – 45 zł

 • Od resocjalizacji do wsparcia w życiowym usamodzielnieniu

  Od resocjalizacji do wsparcia w życiowym usamodzielnieniu

  Wyjątkowe opracowanie z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej, przygotowane przez Irenę MOTOW (prof. Akademii Jana Długosza w Częstochowie), wychowawcę i wykładowcę o ogromnym doświadczeniu zawodowym i akademickim. Na tle przemian cywilizacyjnych i kulturowych ukazano rozwój problemów pracy resocjalizacyjnej z nieletnimi, przyczyny zaburzeń i ich charakter. Opis zadań i funkcji środków wychowawczych i poprawczych wobec nieletnich w Polsce, ścieżek ich zmiany społecznej i osobistej oraz przygotowania ich do samodzielnego życia, a także pułapek w resocjalizacji instytucjonalnej. GORĄCO POLECAMY!

  Cena: Przelew zaliczkowy – 35 zł Przesyłka za pobraniem – 45 zł

 • Narkotyki i NSP 2020 - identyfikator

  Narkotyki i NSP 2020 - identyfikator

  Jak zamówić identyfikator:
  INSTYTUCJE I FIRMY:  Wyślij emial szkolenia@cps.edu.pl określając ilość identyfikatorów. Podaj dane firmy, w tym NIP oraz adres na jaki mamy wysłać opracowanie. Płatności dokonasz przelewem.
  OSOBY PRYWATNE: Wyślij emial szkolenia@cps.edu.pl określając ilość identyfikatorów. Podaj dane – IMIĘ NAZWISKO, ADRES na jaki mamy wysłać opracowanie. Dokonaj przelewu zaliczkowego – identyfikator i fakturę potwierdzającą wpłatę wyślemy w ciągu 3 dni od otrzymania przelewu. - Konto: Centrum Profilaktyki Społecznej mBank 28 1140 2004 0000 3302 7549 0188

  Cena: CENNIK (Z KOSZTAMI WYSYŁKI): 1 egz. – 15 zł | 2-10 egz. – 12,30 zł za egz. | pow. 10 egz. – 10 zł za egz.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.