Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
2017-05-23 Konferencję zorganizowała Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Ostrowi Mazowieckiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Powiat Ostrowski. Uczestniczyło w niej ponad 100 osób, m.in.: władze samorządowe, służby mundurowe, kuratorzy sądowi, pedagodzy, pracownicy oświaty i wychowania, ochrony zdrowia, opieki społecznej, inspekcji sanitarnej.

Konferencję poprowadził zespół ekspertów Centrum Profilaktyki Społecznej - prof. dr hab. Mariusz Jędrzejko, specjalista w zakresie profilaktyki uzależnień, autor wielu prac ukazujących problem narkomanii oraz trenerzy: mgr Agnieszka Taper - specjalistka z zakresu zagrożeń związanych z cyberprzestrzenią i mgr Leszek Roszczenko.

Profesor M. Jędrzejko w sposób niezwykle interesujący, czasem też niestandardowy, odwołując się do praktyki zawodowej i doświadczeń osobistych przybliżył uczestnikom zagadnienia dotyczące mechanizmów działania nowych narkotyków, sposobów rozpoznawania zachowań po zażyciu narkotyków oraz zasady postępowania z osobą znajdującą się pod wpływem narkotyków i dopalaczy. Wszystkie informacje przekazane były w sposób niezwykle ciekawy, za pomocą demonstracji czy ćwiczeń, co szczególnie podobało się uczestniczącym w konferencji. Wykład profesora został przyjęty entuzjastycznie czego dowodem były nie tylko gromkie brawa, ale też liczne pozytywne opinie zebrane po konferencji.

Wspaniała atmosfera, interesujący i niekonwencjonalny sposób przekazania informacji, duża doza humoru, a przede wszystkim kompetencja i rzeczowość, złożyły się na wysoką ocenę konferencji wystawioną przez jej uczestników .

Czytaj dalej Żródło:
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.