2014-05-22

Według najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli 31% uczniów było świadkami zażywania narkotyków na terenie szkoły lub słyszało o tym. 17% było świadkami sprzedaży narkotyków na terenie szkoły.

Dlaczego młodzież ciągnie do narkotyków? W jakim wieku młodzi ludzie najczęściej sięgają po środki odurzające?

W większości skontrolowanych szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do poruszania tematu podczas lekcji wychowawczych, prowadzonych często przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli. Krajowe Programy Przeciwdziałania Narkomanii w przypadku szkół są zbyt ogólnikowe i sformułowane w sposób, który nie pozwala na ocenę stopnia ich wykonania i skuteczności.

W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba oraz prof. Mariusz Jędrzejko - socjolog. Jaką radę ma profesor dla obecnej Pani Minister?