2015-09-28
To spotkanie dla aktywnych społeczników – obywateli, rodziców i nauczycieli, działaczy instytucji pozarządowych, przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, dyrektorów i pracowników ośrodków edukacyjnych oraz kulturalnych.

Współpraca rodziny i szkoły to fundament w wychowywaniu dzieci i młodzieży, szczególnie w walce z zagrożeniami.

W konferencji udział wezmą specjaliści zajmujący się tematyką problemów występujących w środowisku młodzieży, a także pracujący z nią na co dzień i doświadczeni animatorzy oraz organizatorzy wydarzeń kulturalnych.

Program konferencji:

1 . Zmiany kulturowe w społeczeństwie – Marek Grabowski – socjolog

2 . Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki – czyli jak pogodzić rolę rodziny, szkoły, samorządu i państwa w wychowaniu – Szymon Grzelak – psycholog

3 . Oddziaływanie mediów na dzieci, młodzież, rodziny – Janusz Wardak – pedagog

4. Zachowania ryzykowne, uzależnienia (dopalacze) wśród młodzieży – jak je pokonać? – Mariusz Jędrzejko – pedagog społeczny i socjolog.

5. Atrakcyjne formy aktywności dla dzieci, młodzieży i rodziny – konkursy, warsztaty, teatry. Prezentacja projektów.

6 . Dobre praktyki wspólnego tworzenia kultur rodziny i szkoły. Pozytywne relacje pomiędzy rodziną, a szkołą.

7 . Informacje praktyczne: jak zachęcić do wspólnego działania na rzecz kultury, ABC organizacji.

Konferencja „Miejsce Rodziny w Szkole” odbędzie się 3 października w Szkole Strumienie w Józefowie koło Warszawy przy ulicy 3 maja 129.

Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej konferencja.orszak.org – KLIKNIJ!

Radio Warszawa sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Czytaj dalej Żródło: http://radiowarszawa.com.pl