2021-02-17 Bezsenność dotyka nie tylko dorosłych. Jak wynika z badań, dzieci śpią coraz krócej. A to bardzo negatywnie wpływa na ich życie. O problemie, z którym mierzą się rodzice i ich pociechy opowiedział pedagog społeczny, prof. Mariusz Jędrzejko.

Dzieci śpią coraz krócej

"Sen jest balsamem dla duszy" – pisał William Shakespeare. Jak się okazuje, nie tylko dla duszy, ale i dla ciała. Bo od prawidłowego snu zależy funkcjonowanie nasze i naszych dzieci. A one niestety coraz częściej popadają w bezsenność. Według badań przeprowadzonych przez prof. Mariusza Jędrzejki i innych naukowców, dzieci i młodzież śpią coraz krócej. U dzieci 10-11 lat sen powinien trwać 12 godzin, trwa około 8,5 godziny. 17- i 18- latkowie zasypiają najczęściej około północy, a powinni o 22.00. O wiele za późno kładą się także 12-15 latkowie.

"Niedobór snu to jest mało powiedziane, one po prostu będą krócej żyły. Rodzice są kompletnie nieświadomi tego, że skracanie snu zabiera fragment naszego życia. W trakcie snu nie tylko regenerujemy nasz organizm, ale przede wszystkim rośniemy"

- mówi prof. Mariusz Jędrzejko.

Czytaj dalej Żródło: https://dziendobry.tvn.pl