Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
2019-04-10
W ubiegły poniedziałek rozmawialiśmy w "Klubie Trójki" o tak zwanym pokoleniu iGen, czyli następcach milennialsów, dla którego życie bez smartfonu nie istnieje.

Dostałem wiele listów od zaniepokojonych rodziców, nauczycieli, wychowawców. Na przykład:

"Pracuję w szkole. Młodzi bez smartfonów są jak ludzie bez ręki. Pozbawienie ich tego przedmiotu choćby na chwilę, rodzi gwałtowny sprzeciw i agresję. (…) Tym poważnym problemem powinni zająć się wszyscy, którym dobro dzieci leży na sercu".

Smartfony, nowe technologie, internet…. Narzędzie? Często jednak uzależnienie. Pisze o tym Adam Alter w książce: "Uzależnienia 2.0. Dlaczego tak trudno się oprzeć nowym technologiom?".

– Często słyszę od rodziców: "moje dziecko ma 8, albo 13 lat i nie może oderwać się od grania". Nie możemy swojemu dziecku po prostu odebrać z ręki smartfona. Nie jemy razem kolacji, ciągle słyszymy "zaraz". Co mamy z tym zrobić? – pyta zajmująca się problemami rodziców Agnieszka Taper, socjolog z Centrum Profilaktyki Społecznej.

Jak pomóc naszym dzieciom? Czy najmłodsi uczą się hazardu poprzez gry? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.Czytaj dalej Żródło: https://www.polskieradio.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.