Nowoczesna profilaktyka zachowań ryzykownych, uzależnień chemicznych i behawioralnych

+48 602 100 020 mariusz@cps.edu.pl
Centrum Profilaktyki Społecznej
Jesteśmy platformą edukacyjną ukierunkowaną na popularyzowanie wiedzy, podnoszenie umiejętności metodycznych oraz wyjaśnianie zjawisk i procesów zaburzających życie człowieka. Propagujemy style zdrowego życia, powiązane z szacunkiem do środowiska naturalnego przestrzeganiem zasad moralnych. Specjalizujemy się w: profilaktyce zagrożeń ryzykownych dzieci i młodzieży, podnoszeniu wiedzy i umiejętności metodycznych nauczycieli, pediatrów, pielęgniarek oraz pedagogów i psychologów szkolnych, pracowników instytucji opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych, w badaniach i diagnozach społecznych. Poszerzamy wiedzę i kompetencje wychowawcze rodziców.
Nasz pakiet doświadczeń to ponad 85.000 uczestników szkoleń, warsztatów i konferencji, 20 monografii i poradników z zakresu profilaktyki społecznej, psychoprofilaktyki oraz nauk o zdrowiu. Jesteśmy współautorami dwóch ogólnopolskich i sześciu regionalnych diagnoz społecznych. W ostatnich trzech latach dorobek CPS był cytowany w kilkudziesięciu pracach naukowych i ponad 100-krotnie w mediach centralnych.

Realizujemy profilaktykę opartą na wiedzy naukowej i wieloletnim doświadczeniu praktycznym.

Jesteśmy twórcami Fundacji Bonum Humanum - http://bonumhumanum.pl


Nasza dewiza: Bonum Humanum – Dobro Człowieka


Recenzentami naszych programów i publikacji są wybitni polscy uczeni i praktycy
m.in.: prof. Roman B. Sieroń, prof. Henryk Cudak, prof. Czesław Cekiera, prof. Mirosław Kowalski, prof. Stanisław Kocur, prof. Paweł Prüferr, prof. Zbigniew Gaś, prof. Agnieszka Saracen, prof. Eugeniusz Moczuk, prof. Tadeusz Sakowicz, prof. Stefan Radziszewski, prof. Stanisław Jarmoszko.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.