Jeśli chcesz zamówić nasze szkolenia napisz email na adres szkolenia@cps.edu.pl i zapytaj o wolne terminy

Certyfikowane szkolenia metodyczne i warsztaty dla rad pedagogicznych szkół oraz przedszkoli

Zajęcia trwają 120-180 minut.

(1) Ryzykowne zachowania dzieci i nastolatków w sieci. Uwarunkowania, zagrożenia, profilaktyka.

(2) Uzależnienia behawioralne – zjawisko, mechanizmy, zagrożenia psycho-somatyczne, profilaktyka na poziomie szkoły.

(3) Aktywność dzieci i nastolatków w cyberprzestrzeni – charakterystyka obszarów i problemów. Nowe technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny i edukacyjny dziecka.

(4) Profilaktyka narkotykowa cz. 1. Narkotyki i dopalacze – charakterystyka wiodących substancji . Wpływ narkotyków na zdrowie psycho-fizyczne. Marihuana – fakty bez mitów.

(5) Profilaktyka narkotykowa cz. 2. Rozpoznawanie zachowań narkotykowych. Pomoc przedmedyczna dla osób pod wpływem narkotyków.

(7) Edukacja jako przygoda. Techniki edukacyjnej aktywizacji uczniów – co warto wiedzieć o neuropsychologii i neurodydaktyce. Wsparcie uczniów wybitnych i uczniów odstających.

(8) Świat gier elektronicznych (video games) – co powinni wiedzieć nauczyciele. Gry edukacyjne i gry destrukcyjne - potencjały i zagrożenia.

(9) Szkoła czyli świat wartości – nauczyciel jako przewodnik po „zawirowanym” świecie ponowoczesności. Poradnik dla nowoczesnych konserwatystów.

(10) Cyberprzemoc w szkole – zjawisko, uwarunkowania, mechanizmy, zasady profilaktyki i sposoby przeciwdziałania

(11) Wyzwania współczesności. Świat wielu kultur – jak się uczyć od siebie, jak szanować i jak trwać przy swoich wartościach. Wielokulturowość – szanse, wyzwania, zagrożenia.

(12) Psychospołeczne i dydaktyczne aspekty wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji – warsztaty edukacyjne dla nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych.

(13) 100 lat niepodległości Polski. Tożsamość historyczna dzieci i młodzieży – patriotyczna misja współczesnej szkoły.

Karta zgłoszenia